אילוף כלבים – שאלות ותשובות

כאן תוכלו לשאול כל שאלה בנושא  אילוף וחינוך כלבים..

אשמח לעזור בכל בעיה


544 תגובות to “אילוף כלבים – שאלות ותשובות”

 1. איך אני מרגילה כלב שעוד מעט בן שנה לישון במרפסת גדולה אחרי שיישן איתי במיטה כל הזמן הזה?אני מנסה להשאיר אותו במרפסת אבל הוא צורח בלי הפסקה אז אני מחזירה אותו..שאלתי כמה אנשים עם כלבים והם אמאו להשאיר אותו למרות הכל ואני לא יודעת מה לעשות

  • ליאל שלום
   כדי להרגיל את הכלב לישון במקום שאת קבעת לו ולא איתך במיטה. צריך ללמד אותו את הפקודה שקט זאת אומרת שברגע שתשימי אותו במרפסת והוא יתחיל לבכות או לנבוח יהיה אפשר להשתמש בפקודה שקט שכן אחרי שאמרת שקט הוא חייב להפסיק לנבוח או ליילל. הלימוד של הפקודה שקט כהרגלה של הכלב במקום אחר חוץ מהמיטה שלך הוא מאוד בסיסי ומשתנה מכלב לכלב בדרך הלמידה. צרי קשר ואשמח להדריך אותך איך ליצור את ההתניה הזו.אנחנו עובדים בדרום ובמרכז אילוף כלבים בדרום אילוף כלבים באשקלון אילוף כלבים באשדוד אילוף כלבים בשדרות ועוד

 2. שלום,
  יש לי צ'יוואווה זכר בן 5 חודשים
  למרות שעדיין בשלב חינוך הצרכים הוא התקדם באופן מעולה עד לפני כמה ימים. הוא נסג אחורה והתחיל לעשות את צרכיו ברחבי הבית גם אחרי שיצאו איתו לטיול (כל שלוש שעות אנחנו מוציאים אותו ולאט לאט מעלים את השעות בהדרגה) וגם עושה זאת לעיתים קרובות כאילו אינו ידע להתאפק כלל.
  כאילו שכח את מה שלמד
  בנוסף, גם החל לנשוך למטרת משחק אך בצורה אגרסיבית יותר והרס את מיטתו בעקבות נשיכותיו.
  זה קשור לזה שהחל להתבגר? יכול להיות שהוא בכלל מסמן טריטוריה? יש דרך נוספת למנוע ממנו לעשות צרכים?

  • היי רון

   כדי לשלוט בצרכים של הכלב אתה צריך להשתמש בכלוב אילוף, בעצם הרעיון הוא לתחום אותו במקום יחסית קטן ובזמן שהוא שם האינסטינקט,הטבע "יגיד" לו להתאפק ולא לעשות את הצרכים על עצמו או בסביבתו הקרובה. אחרי 3 שעות בערך שהוא בכלוב תוציא אותו עם רצועה למקום שאתה רוצה שהוא יעשה בו את הצרכים ותתן לו הזדמנות לעשות את הצרכים שם בערך 10,15 דק. אם לא עשה את הצרכים בזמן הזה תחזור הביתה אבל הוא גם חוזר ישר לכלוב כלומר הוא עכשיו צריך להתאפק עוד פעם 3 שעות או בעצם לעשות על עצמו או בסביבה שלו את הצרכים. אחרי מס' תרגולים כאלו הכלב יבין שבעצם לעשות את הצרכים הוא יכול או בחוץ או על עצמו, כמובן שיחליט לעשות בחוץ ולאט לאט זה יהפך אצלו לדפוס. לפי מה שתיארת לגבי נשיכות וכו' הוא מתחיל להתבגר ולתפוס בעלות על בני המשפחה והסביבה שלהם, זו התנהגות שאתם חייבים לקטוע כבר עכשיו אחרת זה עלול להיפך לנשיכות כואבות ומסוכנות יותר וכן יכול להיות מאוד שבגלל שהוא מרגיש בשליטה הוא גם יותר מסמן ע"י צרכים את הסביבה של הבית והבית עצמו זו גם סיטואציה שאתם צריכים לקטוע . אשמח לעזור ולהדריך וכמובן לספק כלוב אילוף לצרכים אם צריך .תתקשרו.. 0523674626

 3. בקר טוב
  לאחרונה הכלב החמיר בחרדת הנטישה.
  יש סיבות ידועות: 1. הטיולים השתנו במראה ובריח, פינוי בינוי בכל הסביבה. 2.מזג האוויר הקיצוני שינה ריחות. 3. גרים צמוד לב"ב ובפורים האחרון הרעשים היו מוגזמים.
  כעת עקב הקורונה אני יותר בבית. מטיילת עם הכלב 4 פעמים ביום, טיולים של לפחות חצי שעה.
  שאלה ף יצאתי עכשו לקניות, חצי שעה, הכלב לא הפסיק ולבכות
  מה עושים ?
  איך חוזרים לצאת לשעות מבלי שיבכה שעות
  יעל

  • יעל שלום
   אפשר לפתור את הנביחות והיללות ע"י לימוד הכלב את הפקודה "שקט" , זו פקודה קצת מורכבת במקרה שלך מפני שהכלב כבר למד שאם הוא בוכה אס מקבל יחס. תצרי קשר ואשמח להדריך אותך ולעזור , דרך אגב זו תופעה מאוד ידועה והפתרון שלה מצריך התמדה ואילוף נכון.
   אנחנו עובדים בדרום ובמרכז. אילוף כלבים בדרום, אילוף כלבים באשקלון, אילוף כלבים באשדוד אילוף כלבים בשדרות אילוף כלבים בחולון וראשלצ.

 4. אפשר לשאול שאלה לגבי אילוף הכלב?

  • היי רועי בשמחה..
   אתה יכול לשאול כל שאלה שקשורה לאילוף כלבים

  • שלום, ממש אהבתי את זה שאתה עוזר לאנשים ללא כל אינטרס זה מאוד יפה ואתה מאוד עוזר ועזרת לי בהרבה דברים,
   אז יש לי כלב בגיל שלוש וחצי חודשים מסוג רועה בלגי-מליאונה ואני מאלפת אותו …
   הוא תמיד יקשיב לכל הפקודות כשיש לי נקניק ביד
   ושאין לי לפעמים הוא מקשיב לפעמים הוא לא
   אני יודעת שזה עניין של תרגול,
   אבל הבעיה אצלו שיש לו קטעים שזה אולי מקטע של למשוך תשומת לב שהוא מתגרה בבעלים, כלומר חוטף בחפצים שהוא יודע שאני לא מסכימה לו לגעת ובורח כדיי שאני ירדוף אחריו וזה ממש מציק כי לפעמים זה דברים שאני ממש צריכה..
   ניסיתי הכל בכל השיטות כמו להתעלם לכמה דקות ואז לקחת את החפץ או שאני מענישה עם מכה על האף, והוא לא מפסיק לחזור על זה…
   והוא גם מלא פעמים נוהם עליי או על בעלי ונובח סתם ככה גם אחרי שאנחנו מתייחסים אליו מאוד יפה כמו ליטופים ומחמאות ,
   אפשר להגיד שהוא שתלטן וחושב שהוא בעל הבית
   השאלה איך מפסיקים את זה?
   עוד דבר אחרון, שאני הולכת איתו למכולת וקושרת אותו ואומרת לו "שקט" ואל תזוז בדרך כלל בבית הוא מקשיב
   אבל הוא ממש היסטרי נובח ובוכה מלא ..
   ממש מקווה שתעזור,
   בעלי כבר חשב למסור אותו ואני ממש מסרבת.
   תודה רבה לך!!!

   • אודיה שלום.

    לפי מה שאת מתארת הכלב הרגיל לעצמו דפוס התנהגות של כלב דומיננטי , הוא לא מקבל את המרות שלכם להיפך הוא אף מתדנגד לה. כדי להפסיק התנהגות זו ולהפוך את היוצרות אתם צריכים להתנהל מול הכלב בשיגרה היומיומית בצורה יותר דומיננטית, להציב גבולות ולאכוף אותם בצורה ובשפה של הפסיכולוגיה של הכלב. לדוגמא: מה שציינת בתחילת ההודעה שלך שהכלב מקשיב לפעמים ולפעמים לא לפקודות המשמעת וזה מאוד תלוי באם יש לך נקניק ביד או לא. הרעיון הבסיסי הוא להשתמש בפסיכולוגיה של הכלב בתוך להקת כלבים כדי להגיע למצב שברגע שאת אומרת לו פקודה למשל "שב" הוא חייב לשבת ולא משנה איזה גירויים יש לו מסביב: חתולים כלבים אחרים אנשים נקניק וכו. ולא משנה אם לך יש נקניק ביד או לא .
    הרעיון הוא להגיד לכלב את הפקודה לתת לו חצי שנייה להגיב וכשלא מגיב להפעיל לחץ יחסי על הכלב יש מגוון שיטות להפעיל לחץ יחסי: משיכה ברצועה בכיוון מסויים, לחיצה בצורה מסויימת על הטוסיק של הכלב או מגוון דרכים אחרות צריך לבחור דרך מתאימה לפי אופי הכלב. ואז שהכלב מבצע את הפקודה מייד להפסיק את הלחץ. מהר מאוד הכלב יילמד בדיוק כמו שלומד בלהקת כלבים שברגע ששומע פקודה מסוימת נניח הפקודה "שב" חייב מיד לשבת כדי להימנע מהלחץ שיגיע באם הוא לא יישב. זאת אומרת שהכלב יישב לא בגלל שאם יישב יקבל נקניק אלא בגלל שאם לא יישב יקבל סוג מסויים של לחץ כגון משיכה ברצועה וירצה להימנע מהלחץ הזה ולכן יישב.
    זה תהליך שמצריך הדרכה ושינוי התנהגות והתנהלות מול הכלב מצידכם בשיגרה היומיומית כדי לבסס את מעמדכם לפניו. צרו קשר ואשמח להדריך אתכם בתהליך. 0523674626
    כשיש כלב מאולף בבית הגידול שלו הרבה יותר נעים וכיפי לכל יושבי הבית כולל כמובן הכלב עצמו.
    אנחנו עובדים במרכז ובדרום. אילוף כלבים באשקלון אילוף כלבים בדרום אילוף כלבים באשדוד אילוף כלבים בשדרות אילוף כלבים בראשלצ אילוף כלבים בחולון אילוף כלבים בתא אילוף כלבים ברמלה

 5. היי יש לי כלב פומרניין בן ארבע עוד חצי שנה כלב אוהב וטוב אבל יש בעיה של תקיפה אם נוגעים בטעות באוכל/חטיף שלו הוא תוקף מדי פעם שהוא ישן ונוגעים בו הוא פיתאום קם ותוקף ואז מנשק אפילו אם הוא ער ורוצים ללטף יש פעמים שהוא זורם ופעמים של תקיפה
  ממש לא מובן עם ילדים קטנים הוא גם לא נעים אני ממש מפחדת שהוא יתקוף את הילדים הקטנים של המשפחה מה צריך לעשות????

  • נוי שלום.
   לפי מה שאת מתארת הכלב מרגיש בעלות ודומיננטיות עלייך ועל חברי המשפחה. צריך ללמד אותו שאגרסיה מצדו תגרום ללחץ חזק מצידכם ולהגיע למצב שהוא ירצה להימנע מכל אגרסיה שמכוונת לאחד מבני המשפחה/להקה כדי להימנע בעצם מהלחץ שתפעילו עליו. בעצם סוג התניה מאוד בסיסית שהיא חלק מהתקשורת התמידית של כלב בתוך להקה. אנחנו צריכים להבין שאנחנו מגדלים את הכלב בבית שלנו הוא רואה את חברי הבית כחברי הלהקה , ואם הוא מתרגם את חברי הלהקה כי נמוכים ממנו בהירארכיה חלק מהתקשורת הוא נשיכות. לכן הוא צריך לדעת באופן מוחלט שאם נושך מקבל "נשיכה" חזקה מאוד מי מהדמויות הדומיננטיות שבלהקה שאלו כמובן אתם בני המשפחה.
   כרגע לדעתי יש להימנע אינטראקציה בין הילדים לכלב כי הוא עלול לנשוך נשיכה מזיקה לאחד הילדים. עד שנפתור את בעיית האגרסיביות . צרי קשר ואשמח לעזור ולהדריך אתכם בתהליך .
   אנחנו עובדים בדרום ובמרכז. אילוף כלבים בדרום, אילוף כלבים באשקלון, אילוף כלבים באשדוד אילוף כלבים בשדרות אילוף כלבים בחולון וראשלצ

 6. שלום, הרשו לי לשאול אתכם משהו:
  הגורה שלי בת 9 חודשים. אני עוזב את הבית קרקע עם חצר שלי ככל יום (הכלבה מחכה בחוץ עם מיטה, מים, משחקים ואוכל) ואני חוזר אחה"צ לראות שיש לה 2 משחקי חבל אכולים קרועים ומלוכלכים "חדשים". חשבתי שאולי איכשהו זה הגיע עם הרוח, אז לא נתתי לזה יותר מדי תשומת לב, אבל אז עבר גם היום שלמחרת וחזרתי גם להפתעתי למצוא צלחת מעופפת הרוסה, לעוסה ומלוכלכת בחצר והתחלתי לחשוש מעט. אתמול יצאנו לטיול ערב כמדי יום ופתאום היא ראתה ילד על אופניים רחוק מאחרוניו והתחילה לעצור ולהסתכל מאחוריה עליו כל 3 שניות. כשהילד התקרב יותר היא עצרה לגמרי, לא הייתה מוכנה לזוז בכלל ונבחה את הנשמה שלה החוצה עליו בפאניקה. היא 90% מהזמן מאוד חברותית וזה הפתיע אותי מאוד. כשהילד התקרב יותר אמרתי לו שאין לו מה לפחד ושהיא חברותית והוא ענה "לא כדאי", ו-"עדיף שלא" והמשיך לסוע. אני מתחיל לחשוב שחבורת ילדים באה ואולי עושה לה דברים בזמן שאני לא בבית אבל אין לי מושג, מה לעשות?

  • אנונימי שלום

   אם הכלבה בעבר לא התנהגה כמו שאתה מתאר עם ילדים יכול להיות מאוד שהאינטואיציה שלך נכונה. אולי מצלמה יכולה לעזור להבין מה קורה בזמן שאתה לא נמצא. צור קשר ואשמח לעזור אולי נמצא את התשובה על ידי בחינה של הכלב.

 7. שלום יש לי כלב בורדר קולי מעורב , מאוד אנרגטי אבל לא משחק ולא מתייחס לכדור / פריזבי. מה אפשר לעשת?

  • מאור שלום
   הכדור או הפריזבי או כל משחק אחר שמשחקים עם הכלב בשביל הכלב זהו סוג של טרף שבורח ממנו ולכן רוצה לרדוף אחריו ולתפוס בפה. יכולות להיות שתי סיבות עיקריות לכך שהכלב לא רוצה לרדוף אחרי משחק "שבורח" סיבה אחת היא שיכול להיות שיצר הציד של הכלב נמוך מאוד. לא כל הכלבים ציידים יש כלבים שהאופי שלהם מאופיין יותר בשמירה או תכונה אחרת שנחוצה ללהקה חוץ מצייד. ואם כך הדבר משחק ש"בורח" לא מעניין אותו.
   סיבה אחרת היא שהכלב יודע שהוא מאבד את המשחק כלומר הטרף ישר איך שהוא תופס אותו לכן לא שווה לו לרדוף אחריו או שנמנע מלקחת את המשחק בגלל איזשהו חשש מהדומיננטיות של הבעלים.
   צריך לראות את הסיטואציה בלייב כדי לדעת באמת מה הסיבה האמיתי.
   בהצלחה. צור קשר ואשמח לעזור. אורי גליק אילוף כלבים 0523674626

 8. היי האם משהו יודע איך אפשר לגרום לכלבה להפסיק ללקק בכפיתיות?

  • שיר שלום
   צריך להבין למה היא מלקקת את עצמה בצורה עיקבית, יכול להיות מאוד שיש משהו שמפריע לה או מעידה על משהו שמציג לה ואן תפתרי את זה היא תפסיק ללקק..
   תשלחי לי סרטון לטלפון ואוכל לנסות להבין ממה נובע הליקוק האובססיבי שלה
   אורי גליק אילוף כלבים ופנסיון 0523675626

 9. שלום
  רציתי לשאול יש לי גורה מסוג צאו צאו
  כאשר אני נותן לה לאכול היא מתחרפנת ואם אני רק מתקרב אליה לקערה היא נושכת אותי והופכת
  להיות מאד תוקפנית
  רעיונות מה לעשות?

  • עמרי שלום
   הסיטואציה שאתה מתאר היא סיטואציה קלאסית לכלב שתפס בעלות על המשפחה ומרגיש דומיננטיות ועליונות על הלהקה שזה בעצם אתם. הכלב רואה בנו בני המשפחה את הלהקה הטבעית שלו ובהלהקה יש דמויות דומיננטיות ואחריה בסדר היררכי יורד כל שאר חברי הלהקה ומנהיג אחד שהוא אלפא. אתה צריך להתייחס לכלב שלך כאילו הוא הנמוך ביותר בלהקה בסדר ההיררכי גם אם יש תינוק בבית בן יום, הואז(התינוק) גבוה ממנו בסדר ההיררכי. איך בעצם לאכוף ולהסביר לו את זה: ההתנהלות הכוללת שלך מול הכלב כנראה התנהלות לא נכונה ומתורגמת על ידי הכלב כהתנהגות של דמות חלשה בהירארכיה ,צריך לקבוע לכלב גבולות ולאכוף אותם .למשל הסיטואציה שתיארת מקודם על נשיכה בזמן האוכל צריכה להיקטע ממש עכשיו לפני שיהפוך להיות בוגר ואז זה הופך להיות מסוכן יותר והנשיכה יכולה להזיק מאוד. אי אפשר להסביר לך בתיאוריה מה לעשות מפני שהכלב כבר פיתח לעצמו דפוסים אגרסיביים .צור קשר בהקדם כדי לקטוע את המעגל שנכנסת אליו ולא להמשיך בסיטואציה מסוכנת יותר של נשיכה חזקה ומזיקה יותר.
   אנחנו עובדים בדרום ובמרכז. אילוף כלבים בדרום, אילוף כלבים במרכז אילוף כלבים באשקלון, אילוף כלבים באשדוד אילוף כלבים בשדרות אילוף כלבים בחולון אילוף כלבים בראשלצ אילוף כלבים ברחובות

 10. היי הכלב של גור בן 10 חודשים הסתפר לראשונה, נשאר לבד אצל הספרית. מאז הוא מסוגר קצת השתנה ונפתח..אבל בכל פעם שאני מתקרבת אליו לפעמים הוא מקבל אותי לפעמים צורח.. לא היה כך לפני התספורת. יש מה לעשות?? תודה

  • הי
   תנסי להתקרב אליו מעכשיו רק עם נקניק ותחזיקי את הנקניק בצורה כזו שהוא לא יאכל את כולו ישר בבת אחת אלא יתככך בידיים שלך כדי להגיע אליו.. קצת קשה להסביר מקרה מורכב כזה בתיאוריה , יש פה הרבה עבודה שיקומית לעשות עם הכלב אבל בהחלט בר פתירה.
   תתקשרי ןאדריך אותך. 0523674626

 11. שלום, יש לי כלבה פינצרית בת 3 שנים.
  ברגע שאני יוצא מהבית ביא מתחילה לבכות להשתולל ושאני חוזר הבית מבולגן והיא גם מחרבנת לפעמים.
  מה אפשר לעשות שהיא תיהיה רגועה יותר שאהי הולך מהבית?

  • היי שלהב
   יש כל מיני שיטות להרגיע את הכלב הזמן שאנחנו לא בבית, אחת מהשיטות היא להשתמש בכלוב אילוף או כלוב טיסה, מור קשר ואשמח לעזור לך בתהליך.. אנחנו עובדים במרכז ובדרום אילוף כלבים בדרום אילוף כלבים באשדוד אילוף כלבים באשקלון אילוף כלבים במרכז אילוף כלבים בראשלצ

 12. שלום. הכלב שלי לא מפסיק לנבוח כשמישהו נכנס הביתה גם כשזה אחד מבני המשפחה ובכלל אם מישהו דופק בדלת. אם אני לא אמצא פיתרון אבא שלי ייאלץ אותי להעיף אותו מהבית. אשמח בבקשה לעזרה

 13. שלום יש לי כלבה פינצרית מעורבת בת 3 שנים שעד היום היא גרה עם המשפחה שלנו, לא מזמן עברנו לגור לבד אני ואישתי ולקחנו את הכלבה איתנו. עכשיו כל פעם שאנחנו יוצאים מהבית היא בוכה ונובחת ממש חזק במשך הרבה זמן ובנוסף היא עושה קקי או פיפי בבית בזמן שאני לא נמצא
  מה אפשר לעשות?
  והפיפי והקקי זה מלחץ שהיא נשארה לבד או כדי לעשות בדווקא?

  • שלהב שלום
   כדי להפסיק את הנפיחות בזמן שאתם יוצאים מהבית צריך ללמד אותה את הפקודה שקט ו"להסביר" לה שהנפיחות וילדות התקבלו בצורה שלילית וההשלכה שלהם תהיה לחץ כלשהו שמופעל כנגדה. אפשר לעשות את זה במגוון דרכים זה מאוד תלוי באופי הכלב לדוגמא שיטה אחת לצאת מהבית לסגור את הדלת לחכות לרגע שהיא תנבח בשנייה שהיא נובחת להיכנס בצורה שלילית ולא נעימה לכלבה לתת לה תיקון ומיד לצאת

 14. היי יש לי גורה חדשה בת 4 חודשים , היא אצלנו בערך חודש היא רועה גרמנית . יש לה פחד מאנשים לא מוכרים לה : כאשר באים ללטף אותה היא מתחילה לנבוח ולהתרחק .
  מה אפשר לעשות כדי שהיא תפסיק לפחד ?
  תודה מראש

  • היי עדן
   אתה צריך לחשוף את הכלבה מכוון רחב של אנשים בדיקות יומיומית, אם היא מפחדת אז לא ללטף רק להתכופף מרחק סביר ולהגיש חטיף טעים, נקניק.. כשמישהו ניגש ללטף אותה היא מתרגמת את זה לאיום או תקיפה, צריך "להסביר" לה אנשים זרים הם דבר חיובי לכן החטיף ולא איום. צור קשר ואשמח להדריך אותך חשיפה נכונה. אנחנו עובדים במרכז ובדרום. אילוף כלבים במרכז אילוף כלבים באשדוד אילוף כלבים באשקלון אילוף כלבים בדרום

 15. שלום.. יש לי כלב פיקינז בן שנתיים. הוא נגמל מעשיית צרכים בבית ולאחרונה קניתי שטיח לבית והוא לא מפסיק לעשות שם את צרכיו איך אני גורמת לו להפסיק לעשות על השטיח. הוא כבר
  ממש השחיט אותו..
  דבר נוסף בצעירותו הוא היה אוכל את הצואה שלו ועכשיו שנכנס השטיח לבית הוא עושה את צרכיו ושוב חזר לאכול אותו. מה אני עושה ?
  רק אל תגיד לוותר על השטיח
  תודה רבה

  • היי ספיר

   תירגול ואילוף לצרכים ע"י שימוש בכלוב אילוף יכול בהחלט לפתור את הבעיה, צרי קשר ואשמח להדריך אותך בתירגול לאילוף צרכים ע"י שימוש בכלוב אילוף.

   0523674626 אורי גליק אילוף כלבים ופנסיון

 16. שלום, יש לי כלבת פינצ'ר מעורבת בת 7. לאחרונה, היא משתינה בלילה בבית. יש לציין שאנחנו גרים בבית פרטי והיא יכולה להכנס ולצאת מתי שהיא רוצה. מה עושים

  • מלי שלום
   בהנחה שהכלבה בריאה והיא יכולה להתאפק פיזיולוגית הייתי ממליץ להשתמש בכלוב אילוף כדי לאלף אותה לאילוף לצרכים. הרעיון הוא לתחום אותה במקום קטן יחסית ששם היא תרצה להתאפק ולא לעשות את הצרכים על עצמה או בסביבה הקרובה אליה בבוקר כשקמים דבר ראשון מוציאים אותה החוצה עם רצועה כי כבר הפיפי יילחץ לה ודבר ראשון שהיא תרצה זה להשתחרר ממנו. אחר כך בהדרגה אחרי שהיא כבר עושה את הצרכים אך ורק בחוץ לשחרר ללא השגחה בהתחלה זמן קצר ואם הכל הולך חלק והיא עושה את הצרכים בחוץ לאט לאט להגביר את הזמן שהיא נמצאת ללא השגחה ולא בכלוב. צרי קשר ואשמח לעזור וגם לספק כלוב אילוף במחיר נמוך במיוחד

   • היא לא משתינה כל לילה וגם אין איזה קשר בין הפעמים שהיא משתינה. רוב הזמן היא לא משתינה אפילו אם עוברות 8-9 שעות. בבוקר כשאנחנו קמים, ישר פותחים לה את הדלת והיא יוצאת. היא גם יודעת שהיא עושה משהו לא בסדר כיוון שכשאנחנו קמים, היא ישר נעלמת מהעין

   • מלי שלום
    תשימי לב באילו מקרים היא כן עושה צרכים בלילה ובמקרים אלו תשתמשי בכלוב אילוף. צרי קשר ואשמח להסביר לך את התהליך

 17. היי קוראים לי אלמוג ואני מנסה לאלף אותו להביא כדור אבל הוא מנסה לקחת לי את החטיף במקום לקחת את הכדור. מה לעשות?

  • היי אלמוג
   יש מגוון דרכים ללמד את הכלב להביא את הכדור או משחק כלשהו. הרעיון הכללי שעומד מאחורי כל הדרכים הוא שלכלב יהיה שווה לבוא לבעלים ולהחזיר לו את הכדור זאת אומרת שהכדור לא יילקח ממנו והוא יאבד אותו אלה אם הוא יגיע הוא יקבל כדור אחר או משחק או חיזוק שווה לפחות כמו הכדור.כדי להתאים אימון מתאים צריך להבין את אופי הכלב קשה להסביר תרגיל קצת מורכב כזה בתיאוריה. צור קשר ואשמח לעזור לך לאלף את הכלב להביא את הכדור.
   אורי גליק אילוף כלבים ופנסיון מזון וציוד. 0523674626.
   אנחנו עובדים בדרום ובמרכז. אילוף כלבים בדרום, אילוף כלבים באשקלון, אילוף כלבים באשדוד אילוף כלבים בשדרות אילוף כלבים בחולון אילוף כלבים בראשלצ אילוף כלבים ברחובות

 18. היי שלום ישלי כלב כנעני מעורב בן חודשיים לפחות קניתי לו גדר תיחום לעשיית צרכים והוא פשוט מטפס על השלבים של הגדר ניסיתי לקשור אותו עם רצועה לגדר והוא קרע את הרצועה מה אני עושה ??

  • רתם שלום
   כדאי ללמד את הכלב לעשות את הצרכים רק בחוץ כלומר אילוף כלב לצרכים צריך באמת לתחום אותו במקום קטן כמו כלוב או גדר אילוף ואז לעשות איתו את התרגיל הבא: הכלב יישאר בכלוב במשך שלוש שעות בערך בזמן שהוא בכלוב הוא התאפק מלעשות את הצרכים מפני שה אינסטינקט שלא יהיה לו לעשות את הצרכים על עצמו או בסביבה הקרובה אליו . אחרי שהוא 3 שעות בערך בכלוב מוציאים אותו עם רצועה למקום שבו אתם כן רוצים שהוא יעשה את הצרכים, אם הוא לא עשה את הצרכים בחוץ כשהוא חוזר הביתה יחזור ישר לכלוב האילוף ואז בעצם צריך להתאפק שוב עד להוצאה הבאה או לעשות את הצרכים על עצמו. אחרי מספר תרגילים כאלו הכלב לומד בעצם שאתה צרכים הוא יכול לעשות או בחוץ או על עצמו וכמובן שיבחר בחוץ, כך שאחרי תקופה של תרגול העשייה של הצרכים בחוץ תיהפך לדפוס. אם הוא לומד לטפס על גדר אילוף תשתמש בכלוב אילוף שסגור מכל ארבעת הכיוונים. צור קשר לרכישת כלוב אילוף והדרכה.
   אנחנו עובדים בדרום ובמרכז. אילוף כלבים בדרום, אילוף כלבים באשקלון, אילוף כלבים באשדוד אילוף כלבים בשדרות אילוף כלבים בחולון אילוף כלבים בראשלצ אילוף כלבים ברחובות

 19. שמי שלום בנטורה ויש לי כלבה מסוג פינצ'ר מעורבת בת שנתיים וחצי מקסימה מאוד.
  בחודש האחרון בזמן הטיולים בערב היא מתנהגת מאוד מוזר נראה כיאלו היא מפחדת מהטיול ומושכת אותי לכיוון הבית כל הזמן ולפעמים גם בוכה, אני צריך למשוך אותה בכוח עד הגינת כלבים והיא בקושי עושה צרכים שם וכל הזמן מבקשת לחזור הבייתה, נסיתי לתת לה חטיפים שהיא אוהבת אבל זה לא עוזר היא מסרבת לקחת אותם ורק בפניקה לחזור הבייתה, נסיתי גם ליטופים וחיזוקים חיובים כלום לא עובד אני ממש צריך למשוך אותה בכוח עם הרצועה עד הגינת כלבים וגם אז 10 דקות היא עושה את הצרכים שלה וממש מושכת חזרה.
  זה ממש הורס תטיול כי בערב הייתי נוהג ללכת איתה הרבה יותר מ10 דקות והיא הייתה ממש נהנהת בטיול ועכשיו הכל ממש שונה והיא מאוד מוזרה וכואב לי עליה.
  בבוקר היא מטיילת רגיל ושמחה והכל בסדר איתה.
  אשמח לעצה בעניין

  • בנטורה שלום
   לפי מה שאת מתארת צריך להפוך חזרה את הטיול בערב לחיובי, תנסי לקחת אותה במסלולים אחרים ולמקומות אחרים ולא לגינת הכלבים או למקום שהיא כבר פיתחה דפוס התנהגות מסויים שלילי כמו שתיארת. עוד משהו שאת יכולה לנסות הוא להאכיל אותה כשאתם מגיעים למקום החדש לא החטיפים אלה המנה היומית שלה כך היא תשמח ממש כשיוצאים לטיול כמו שהיא שמחה כשמגישים לה את האוכל

 20. יש לי כלבה פקינזית בת שבע
  אימצנו אותה לפני חצי שנה
  והיא עושה פיפי על השמיכה או המיטה שלה אני מוריד אותה באחת עשרה וחצי בלילה מרים את המים ולמרות זאת היא עושה פיפי בלילה
  מה אפשר לעשות

 21. שלום רב,
  יש לנו כלבה בת 3 חדשים מעורבת, אמא רועה שוויצרית ואבא בורדר קולי.
  אנחנו גרים במושב. אני לא משחרר אותה כי היא עלולה לברוח ואני חושש
  שלא תדע איך לחזור ולכן או שהיא בבית או קשורה בחוץ.
  כשאני יוצא איתה לטיול כשהיא עם רצועה, אבל כאחוזת טירוף מנסה להשתחרר ולרדוף
  אחרי מכוניות ואם לא הייתי מרסן אתה הייתה כבר מזמן גומרת מתחת לגלגלי רכב.
  השאלה שלי איך אפשר לגמול אותה מנסות לרדוף אחרי מכוניות?

  • אהרון שלום
   לפי מה שאתה מתאר אתה והכלבה צריכים לעבור הדרכה של אילוף למשמעת וחינוך. יש גבולות שאתה צריך לשים לכלבה ובמקביל לאכוף גבולות אלו. למשל בחינוך הכלבה לומדת לא לקפוץ עליך לא לקפוץ על אורחים לא למשוך ברצועה בטיול לא לאכול דברים מהרצפה וכולי. ובהקשר של המשמעת היא צריכה ללמוד את הפקודות שב ואליי לפחות ומומלץ גם ללמד אותה ארצה ורגלי.
   אנחנו עובדים בדרום ובמרכז. אילוף כלבים בדרום, אילוף כלבים באשקלון, אילוף כלבים באשדוד אילוף כלבים בשדרות אילוף כלבים בחולון אילוף כלבים בראשלצ אילוף כלבים ברחובות

 22. היי, יש לי גור בן 8 שבועות. אני פשוט לא מצליח לאלף אותו לעשות צרכים על הפד. שנייה שאני לא מסתכל והוא נכנס מתחת לשולחן האוכל ועושה שם צרכים. ניסיתי הכל, שיהיה ריח של שתן על הפדים, להראות לו שאני כועס שהוא עושה מתחת לשולחן, להניח אותו על הפד כשאני רואה שהוא עומד לעשות צרכים ולתת לו חטיף כשהוא מצליח לעשות על הפד. פשוט כלום לא עוזר והוא לא לומד וחוזר לעשות שם.
  1. איך אני מאלף אותו לעשות צרכים על הפד עד שיסיים את החיסונים ויוכל לצאת לטיול?
  2. איך אני גורם לזה שהוא לא ירצה להיכנס מתחת לשולחן?
  תודה מראש

 23. שלום, יש לי גור בן שלושה חודשים, חצי ביגל חצי בולדוג צרפתי.
  כשהכלב מוצא מגבון או נייר הוא משתגע וכשאני באה להוציא לו מהפה הוא משתגע ונותן ביסים חזקים.
  איך ניתן ללמד אותו לא להגיע למצבי קיצור כאלו?

  תודה,שני

  • שני שלום
   לפי מה שאת מתארת הכלב מגן כביכול על הטרף שלו ,שזה בעצם הנייר טואלט או המגבון, צריך לקטוע תופעה זאת במיידי ,ביסים קטנים אלו עלולים להפך ל ביסים רציניים יותר בגיל מבוגר יותר באם לא תשימו לו גבולות עכשיו .הוא צריך לדעת שברגע שאת אומרת את המילה "עזוב", הוא חייב לעזוב את המגבון או כל דבר שיש לו בפה כדי להימנע מתיקון כלומר להימנע מלחץ שלילי שיופעל כלפיו, בעצם בדיוק כמו התקשרות בלהקת כלבים. צריך להבין משהו מאוד בסיסי הכלבים חיים בלהקות הכלב שגדל אצלנו בבית רואה את המשפחה כלהקה ואנחנו צריכים להתנהל בהתאם לדמויות דומיננטיות בלהקה כדי למנוע נשיכות וקפיצות וכדי לגדל בבית כלב מאוזן ממושמע וחברותי. צרי קשר ואשמח לעזור בתהליך. אנחנו עובדים באזור הדרום או באזור המרכז אילוף כלבים בשדרות אילוף כלבים באשקלון אילוף כלבים באשדוד. אילוף כלבים בראשלצ אלוף כלבים במרכז

 24. היי,

  לפני כשבועיים אימצתי כלב כבן שנתיים מהכלביה (מדובר בכלב גדול).
  אנחנו מנסים לחנך אותו לצרכים, בעיקר על ידי התניות חיוביות – משמע כשהוא עושה את צרכיו בחוץ נותנים לו ממתק וממשיכים את הטיול. כך הוא למד לעשות פיפי בחוץ (למרות שעדיין מפשל מפעם לפעם ועושה בבית).
  הבעיה העיקרית היא שכאשר חוזרים איתו מטיול – הוא מחכה שלא נסתכל ועושה קקי בבית. כלומר לפי מה שאנחנו מבינים, יש לו את היכולת להתאפק כי כאשר אנחנו מסתכלים או כאשר אנחנו לידו – הוא לא עושה את צרכיו בבית.
  אציין כי אנו דואגים להוציאו לפחות 4-5 פעמים ביום. אבל מדי יום, כאשר הוא חוזר מהטיול הוא עושה את צרכיו בבית.
  מה אפשר לעשות?

  תודה רבה.

  • שיר שלום
   כדי שתוכלו לשלוט בעשיית הצרכים שלו אתם צריכים להשתמש בכלוב אילוף או כלוב טיסה כלומר כשאתם חוזרים מהטיול ולא משגיחים עליו הוא צריך להיות בתוך כלוב האילוף שם הוא יהיה חייב להתאפק כדי לא לעשות על עצמו והתרגול הוא כזה: אחרי ששהה שלוש שעות לערך בכלוב אילוף, מוציאים אותו עם רצועה ישר החוצה ונותנים לו את ההזדמנות לעשות בחוץ ואם לא עשה בחוץ כש חוזר הביתה חוזר ישר לכלוב אילוף ולכן יצטרך להתאפק שוב עד להוצאה הבאה, אותו הדבר אתם עושים גם כשאתם לא משגיחים עליו ולדעתכם יעשה את הצרכים בבית ,גם במקרים כאלו שישהה בתוך הכלוב ושם יאלץ להתאפק בעצם אנחנו נותנים לו שתי אפשרויות לעשות את הצרכים או בחוץ או על עצמו וכמובן שייבחר תמיד בחוץ. אחרי תרגול מסיבי כזה תיווצר אצלו ההתניה לעשות את הצרכים אך ורק בחוץ צרו קשר ואשמח לעזור לכם גם בתהליך וגם ברכישת כלוב בזול

  • שלום. הכלב שלי לא מפסיק לנבוח כשמישהו נכנס הביתה גם כשזה אחד מבני המשפחה ובכלל אם מישהו דופק בדלת. אם אני לא אמצא פיתרון אבא שלי ייאלץ אותי להעיף אותו מהבית. אשמח בבקשה לעזרה

 25. היי,
  יש לי כלבת פקינז בת שנתיים וכשהיא הייתה גורה במשפחה הקודמת שלה, לא חינכו אותה…
  איך אפשר ללמד אותה לשבת?
  תודה

  • מעיין שלום
   הפקודה "שב" היא פקודה מאוד בסיסית שלדעתי חייבת להיות מחלק שגרתי של ההתנהלות מול הכלב בצורה יומיומית. יש מספר דרכים ללמד את הכלב לשבת תלוי באופי הכלב אבל בכל הדרכים הרעיון הסופי הוא שברגע שהכלב שומע מהבעלים את המילה שב הוא תוך חצי שניה מגיב בישיבה גם אם יש גירויים חזקים סביבו כמו חתולים כלבים ואנשים ולא יקום עד שלא תשחררי אותו מהפקודה . עוד פקודה בסיסית שחשובה מאוד לדעתי היא הפקודה אליי הכלב צריך לדעת שברגע ששומע מהבעלים את המילה אליי חייב לעזוב כל גירוי שכרגע מעסיק אותו ולהגיע מיד לבעלים ואז אפשר לשלב את הפקודה שב בזמן שהכלב מגיע שיישב ליד הבעלים ויחכה לפקודה שמשחררת. ברגע שיש את שני הפקודות האלו שב ואליי בצורה מקצועית ואבסולוטית הרבה יותר נוח ו יותר כיף ללכת לטיולים עם הכלב ואפשר לקחת אותו לכל מקום כגון ים חברים וכו..צרי קשר ואשמח לעזור בכל מה שקשור לאילוף הכלב . אנחנו עובדים בדרום ובמרכז. אילוף כלבים בדרום, אילוף כלבים באשקלון, אילוף כלבים באשדוד אילוף כלבים בשדרות אילוף כלבים בחולון אילוף כלבים בראשלצ אילוף כלבים ברחובות

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

 
%d בלוגרים אהבו את זה: