המאלף שלכם – אורי גליק

קצת עלי..

שמי אורי גליק ואני בעל נסיון של 20 שנים בתחום הכלבנות.

– מומחה בהכשרת כלבי הרחה (חומר נפץ,סמים גישוש).

– מומחה בהכשרת כלבי תקיפה (עם או בלי זמם)

– עוסק באילופי משמעת ופתרון בעיות התנהגות לפרטיים.

יש הרבה שיטות לאילוף הכלב ואין זה נכון להגיד ששיטה אחת היא היותר יעילה וטובה מכולם, כל כלב (אפילו עם מדובר באחים) שונה ממשנהו ולכל כלב יש אופי ייחודי וספציפי ולכן צריך לשנות ולהתאים שיטות אילוף וגישה לפי אופי הכלב.

התנהגותו של כלב הבית ( יצרים , אינסטינקטים ורפלקסים) קשורים לאבותיו הזאבים ולכן בכל בעיה שאני נתקל בה אני משווה את הסיטואציה הבעייתית אצל כלב הבית למקביל שלה בלהקת הזאבים ושם בדיוק אני מוצא את הפתרון.

אשמח לעזור ולייעץ בכל בעיה אשר אתם נתקלים בה.

לתאום אילוף – 052-3674626

לעמוד הבית לחץ כאן


19 תגובות to “המאלף שלכם – אורי גליק”

 1. אורי שלום
  יש לי כלבה , פינצ'רית מעורבת, בת 7 שמידי פעם (2-4 בחודש) משתינה בלילה בבית. יש לציין שאנחנו גרים בבית פרטי והדלת לחצר כל הזמן פתוחה עד שהולכים לישון. ניסיתי לבדוק אם משהו הפריע לה באותו יום שעשתה פיפי בבית, אך לא מצאתי שום סיבה. מה עלי לעשות?

  • היי מלי

  • היי מלי
   הייתי ממליץ להשתמש בלילה בכלוב אילוף או בגדר אלוף כדי ללמד את הכלבה אילוף לצרכים. אנסה להסביר לך בצורה תאורטית את התהליך: כשהכלב תחום במקום קטן יחסית הטבע "יגיד" לו להתאפק ולא לעשות את הצרכים על עצמו או בסביבה הקרובה אליו. אחרי 3 שעות בממוצע בכלוב לוקחים אותו עם רצועה למקום שאת כן רוצה שהוא יעשה את הצרכים שם, תני לו הזדמנות לעשות את הצרכים במקום הזה בערך 15 דק , אם לא עשה כשאת חוזרת הביתה הכלבה חוזרת לתוך הכלוב ולא חופשייה, מה שקורה בעצם זה שהיא עכשיו צריכה להתאפק עד להוצאה הבאה עוד 3 שעות בערך או לעשות על עצמה או בסביבה הקרובה לה בתוך הכלוב מה שיהיה לה מאוד לא נעים והיא תרצה להתאפק יותר בפעם הבאה. צריך לחזור על התרגיל הזה הרבה פעמים עד שהיא עושה את הצרכים באופן רציף רק בחוץ איפה שנתתם לה אפשרות לעשות. ככל שיותר זמן היא תעשה את הצרכים רק בחוץ ייכנס לתודעה שלה הדפוס הזה שצרכים עושים רק בחוץ כי אם לא בחוץ אז האלטרנטיבה היא על עצמה או בסביבה הקרובה אליה.
   צרי קשר ואסביר לך בדיוק איך לעשות את התרגיל ואוכל גם לספק כלוב אילוף במחיר נמוך מאוד.
   אנחנו עובדים בדרום ובמרכז. אילוף כלבים בדרום, אילוף כלבים במרכז אילוף כלבים באשקלון, אילוף כלבים באשדוד אילוף כלבים בשדרות אילוף כלבים בחולון אילוף כלבים בראשלצ אילוף כלבים ברחובות

 2. היי אורי,
  יש לי שני כלבים בני 5 זכר ונקבה שאמנם מעורבים אבל מלאים בכנעני. מה שאומר שהם חמודים וחכמים אבל מופרעים מאוד. הנקבה מפחדת מכלבים אחרים כך שישר חושפת שיניים ובו זמנית מנסה לברוח, הזכר תוקפן לכלבים כשרחוקים ממנו אבל משחק ברגע שהם ממש קרובים. אי אפשר ללכת ביחד עם שניהם, כי מתפרעים.

  • ‏טל שלום.
   לפי מה שאתה מתאר צריך לעבוד על חשיפה מסיבית לכלבים בצורה מאוד הדרגתית ונכונה לנקבה, כדי לגרום לה להבין שכלבים ‏אחרים הם לא איום אלא להפך סיטואציה חיובית. ובמקביל לעבוד עם שניהם על משמעת החינוך כדי שיפסיקו עם ההתנהגות הפרועה כמו שאתה קורא לזה. הם צריכים לדעת שאם מתנהגים בדרך שאתה קבעת שלא רצויה ,יתוגמלו בסיטואציה שלילית מצידך כך שבעתיד ימנעו מסיטואציה זו ע״י זה שיתנהגו בצורה שאתה קבעת שהיא כן רצויה. אז צריך ‏לעבוד איתם גם על משמעת שיבצעו את הפקודות הבסיסיות שב ארצה בוא אליי רגלי גם בתוך סיטואציות עם גירויים כגון כלבים מסביבם חתולים וכו׳. צור קשר ואשמח להדריך אותך ולהסביר לך איך להגיע לתוצאות כאלו. ‏ ‏052-3674626
   ‏אנחנו עובדים באזור הדרום ובאזור המרכז. אילוף כלבים בדרום אילוף כלבים באשקלון אילוף כלבים באשדוד אילוף כלבים בבאר שבע

 3. היי אורי,
  יש לי כלבה בת 6 חודשים פינצ'רית מעורבת שהיא קטנה בגודלה (בערך בגודל של פינצ'ר רגיל בן 6 חודשים) אשר לא מפסיקה לעשות את הצרכים בבית ובחצר. כל כמה דקות אחדות עושה את הצרכים שלה. גם כאשר אני רוצה לקשור אותה בכדי לצאת איתה לטיול היא אינה מתאפקת ועושה את הצרכים לפני שאנו יוצאים מהדלת… אשמח אם תיתן לי טיפים איך להפסיק את עשיית הצרכים שלה בבית ובחצר. תודה♡

  • הי נופר

   בכדי לשלוט בצרכים את יכולה להשתמש בכלוב אילוף או כלוב רשת. זהו בעצם מקום קטן עם דלת לכניסה ויציאה של הכלב שהתרגול איתו נעשה בצורה כזו: את מוציאה את הכלבה לטיול, אם לא עשתה צרכים בחוץ אז כשמגיעים הביתה את מכניסה אותה ישר לכלוב האילוף ושם היא תהיה חייבת להתאפק מפני שלא תרצה לעשות את הצרכים על עצמה . אחרי שעה וחצי שעתיים את מוציאה אותה ישר לטיול. אם עשתה את הצרכים בחוץ אז כשחוזרת הביתה את יכולה להשאיר אותה משוחררת אם לא עשתה חוזרת ישר לכלוב האילוף וכך חוזרת על בתהליך תקופה ארוכה עד שהכלבה מסגלת דפוס כזה שצרכים אפשר לעשות רק בחוץ ואם לא עושה בחוץ מחויבת להתאפק. צרו קשר על מנת לרכוש כלוב אילוף ואשמח לעזור בכל פנייה בהמשך. בהצלחה..

 4. שלום אורי.
  יש לי כלבת דבש בת 7 מחונכת בדר"כ, והיא הגיעה אלינו לפני שנה כשהאקסית של בן זוג שלי לא רצתה אותה. בתקופה האחרונה היא התחילה לעשות את הצרכים שלה בבית, במיוחד בחדר שינה שלנו על הרצפה באמצע הלילה. בשעות היום היא בחצר כשאנחנו בעבודה.
  היא יודעת שהיא עשתה משהו רע כי אחרי זה היא לא מתקרבת אלינו כי היא מפחדת מתגובה.
  אנני יודעת אם זה קשור אך לאחרונה היא גם התחילה לגרור את הטוסיק הרבה וללקק את עצמה לא מעט במיוחד את הטוסיק, האם זה תקין? ומה אפשר לעשות לגבי הצרכים שלה?

  • היי ליליה
   הכלבה בת 7 שנים או חודשים?
   בקשר לצרכים בבית ,אם שוללים קודם אפשרות של בעיה בריאותית ( לפי מה שתיארת בהקשר לליקוקים, אולי יש בעיה רפואית). אז אם אין בעיה רפואית אפשר להרגיל אותה לישון בבית בתוך כלוב אילוף או תא הטסה, הרעיון מאחורי זה הוא שהיא תרצה להימנע מלעשות על עצמה או בקרבתה את הצרכים לכן תתאפק ודבר ראשון בבוקר להוציא אותה החוצה כך תלמד לעשות בחוץ. חשוב מאוד שתדעו: כשאתם קמים בבוקר ורואים את הצרכים ואז כועסים עליה היא ממש לא מקשרת את הכעס כלפיה, לעשיית הצרכים והיא פשוט מפחדת מכם כשאתם מתחילים בהתנהגות זו לכן לא ניגשת . לא מתוך הקשר. אם רוצים להשתמש בענישה ( שזה התגובה שלכם) באילוף לצרכים צריכים לתפוס את הכלבה על חם בזמן שעושה ממש את הצרכים או בזמן שעושה סימנים שמתכוונת לעשות ואז אחרי הענישה מיד לקחת החוצה וכשעושה בחוץ לתת חיזוק חיובי.אלו שתי שיטות עיקריות לאילוף לצרכים וזאת בהנחה כמובן שאין בעיה רפואית של שליטה בסוגרים או בעיה אחרת. בהצלחה!

 5. אורי שלום.
  הכלב שלי בן חצי שנה , רועה גרמני מעורב עם זאב והוא עדייו עושה שטויות בבית וצרכים בחצר אפילו שמוציאים אותו 3 פעמים ביום. עשיית צרכים בחצר..
  מתי הוא יפסיק לעשות את כל זה? הוא יפסיק כשהוא יגדל?
  תודה בר

  • בר שלום.

   אם אתה מוציא אותו לפחות 3 פעמים ביום אפשר להגיע למצב שהוא לא יעשה צרכים בחצר, אתה צריך "להסביר" לו שאם עושה בחצר זה לא טוב וכשעושה בחוץ כן טוב, זאת בעצם סוג של התניה שצריך ללמד אותו עם לא נעשית לבד, יש מספר שיטות לאילוף צרכים, ומתאימים שיטה לפי אופי הכלב, אבל ציינת גם שהכלב "עושה שטויות" ממה שאני מבין הכלב לא מחונך ומאולף וזה גם מתקשר לעשיית הצרכים בחצר בהקשר הדומיננטי של הסיטואציה. אילוף למשמעת בהחלט יעזור לשגרת חיים נוחה כולל בעיית הצרכים. צור קשר ואשמח לעזור.

 6. אורי שלום
  יש לי כלבה מעורבת בת שנה כמעט ויש פעמים שאני בא ללטף אותה היא נושכת אותי איך אני מלמד אותה שזה אסור?
  ואיך אני מלמד אותה לשבת?
  תודה אסף

  • אסף שלום.

   צריך להבין למה היא מנסה לנשוך אותך כשאתה בא ללטף אותה, זה רק אותך או כל מי שינסה ללטף אותה?
   בכל אופן כשכלב מתנהג ככה ברוב הפעמים הוא מגן על עצמו מתוך משקע (זכרון) מסיטואציה בעברו שבה הכלב חש מותקף ולכן מתרגם את היד שבאה ללטף אותו כאיום ומנסה להרחיק את האיום ע"י נסיון נשיכה קצר. כדי להחליף סיטואציה שהכלב מזהה כאיום ולתרגם לו אותה כסיטואציה טובה היד המלטפת צריכה לסמל משהו "טוב" במקום שתסמל איום, אפשר למשל להשתמש בנקניק שהיד המלטפת תחזיק ולאט לאט ובהדרגתיות להתקדם לליטוף. צור קשר ואשמח לעזור.

 7. אורי שלום
  זה שוב אני אסף אז ככה יש לי 2 בעיות
  1.בזמן האחרון שיורד גשם בחוץ אז אני קושר את הכלבה בבית וכל פעם שאני הולך אפילו לכמה שניות היא מנסה לקרוע או לרוץ ואז היא נחנקת איך אני מאלף או מלמד אותה לא לרוץ ולהישאר במקום
  2.אני לוקח את הכלבה לטיול ולפעמים היא לא עושה בחוץ את הצרכים. אנחנו חוזרים הביתה ואחרי זמן מה היא עושה צרכים בבית איך אני מרגיל אותה להתאפק או לעשות את הצרכים בזמן שאני לוקח אותה לטיול

  מקווה שתמצא תשובות לשאלות שלי ותודה 🙂

  • אסף שלום.

   אילוף כלב לצרכים יכול להתבצע בכמה שיטות, בדכ מתאימים שיטה לאופי הכלב ושגרת החיים שלו ושלך.
   במידה שאתה מוציא לפחות 3 פעמים ביום ואני מניח שמדובר בכלבה בוגרת אתה יכול להשתמש במקום קטן כגון כלוב הטסה או תחליף אחר שבו הכלבה תימצא אחרי שאתה חוזר מהטיול שלא עשתה בו צרכים. כלומר חוזר מהטיול ומיד מכניס אותה לתא, היא לא תרצה לעשות את הצרכים על עצמה ולכן תתאפק ברוב במקרים, אחרי שעה שעה וחצי תוציא שוב לטיול וכשתעשה צרכים בחוץ תחזק ע"י עידוד ומילה טובה. כך אחרי מספר פעמים הכלבה תתרגל שאם לא עושה צרכים בחוץ התוצאה תהיה התאפקות מיותרת.
   בהצלחה..

 8. שלום.

  אני גרה באשקלון ולפני שבוע קנינו גור בן חודש וחצי של רועה גרמני, בימים הראשונים הוא היה די בהלם ולא זז יותר מידי וגם לא אכל כל כך את האוכל היבש שהבאנו לו אבל עכשיו הוא כבר משתובב ואוכל יותר. הבעיה שלנו איתו היא שהוא עושה את צרכיו בבית למרות שיש לו גישה חופשית לחצר. אנחנו לא מוציאים אותו החוצה עדיין מפני שאמרו לי שכל עוד אין לו חיסון משושה לא לקחת אותו החוצה. רציתי דעת איך מאלפים אותו לעשות צרכים רק בחצר ומתי אפשר לעשות לו אילוף למשמעת ושאלה אחרונה, האם אתה יכול להמליץ על מאלף כלבים בדרום?

  • מיטל שלום.
   אם לגור שלך יש גישה חופשית לחצר כל הזמן, אפשר ללמד אותו שיעשה צרכים רק במקום מסויים בחצר.
   יש מספר דרכים שונות ומגוונות כדי להגיע להתניה רצויה זו (עשיית הצרכים בחצר ולא בבית), אני אסביר אחת:
   לפני שהגור עושה את צרכיו, שימי לב שהוא מתנהג בצורה מסויימת כמה שניות לפני הפעולה עצמה, מריח את הריצפה ,מסתובב סביב עצמו , מקמר קצת את הגב, יש כל מיני תגובות לפני עשיית הצרכים .את צריכה לנסות "לקרוא" את הכלב ולדעת מתי הוא הולך לעשות צרכים ובאותה שניה לקחת אותו ולשים אותו בחצר במקום שבו את רוצה שיעשה צרכים באופן קבוע, וכשעשה לתגמל אותו במילה טובה "כלב טוב" או אפילו צ'ופר טעים.
   כל זאת אם זיהית שהוא מתכונן לעשות צרכים בבית. במקביל תדאגי להוציא אותו למקום שאת רוצה שיעשה צרכים באופן קבוע, רבע שעה אחרי שאכל. בצורה כזו תיצרי לכלב התניה לעשות צרכים בחוץ. צרי קשר ואשמח ללוות אותך בתהליך ובהמשך בגיל 3 חודשים לערך אפשר להתחיל איתו תהליך של אילוף משמעת. אנו עובדים בדרום , גם באשקלון.

 9. שלום אורי, הבאתי הביתה לפני חודש בערך בוקסר בן שנה וחצי, אני מאוד אוהב אותו אבל קשה לי לצאת איתו לטיולים הוא מושך מאוד חזק ואי אפשר לשחרר אותו כי אז הוא לא ממש רוצה לחזור, אשמח עם תוכל לעזור

  • אורן שלום.
   בוקסרים הם בד"כ כלבים מסיביים ונמרצים כדי להנות מכלב כזה ומהאנרגיה שלו הכרחי להעביר אותו אילוף משמעת ואז תיפתר הבעיה של המשיכה בטיולים ובנוסף כשתקרא לו הוא יבוא. אילוף משמעת אורך כ 12 מפגשים.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

 
%d בלוגרים אהבו את זה: