אילוף כלב תקיפה וסיור – patrol dog

אילוף תקיפה

אילוף תקיפה

במסגרת אימוניו לומד כלב מסוג זה לסרוק אזורים ולחפש פולשים זרים. ברגע שנתגלה חשוד או זר, הכלב אמור להודיע לבעליו על הימצאות זר בשטח באמצעות נביחה, לתפוס את החשוד על פי פקודה של בעליו ולעזור בהשגחה על החשוד בשעת העברתו ( במקרה שהחשוד ינסה להימלט – הכלב יסתער עליו ויתפוס אותו שוב). כלבים המתאימים לפעילות זו הם כאלו בעלי יצר טרף מפותח וחשוב שתהיה להם תעוזה גבוהה כלומר באופן טבעי בעת איום על הכלב או נוהגו יצרו הטיבעי יהיה ליזום מגע עם האיום. כלב זה מאומן ברמות הגבוהות ביותר, חייב לעבור אימון משמעת ברמה גבוהה מאוד ואלו מביניהם שמפגינים תכונות חברתיות מפותחות, יכולים להיות בני לוויה נהדרים. במסגרת אימונם, כלבי הסיור מאומנים לעצור את החשוד באמצעות פעולות נביחה  כל זאת במרחק צעד קטן ממנו. הכלבים ינבחו על החשוד כל עוד הוא אינו מנסה לברוח, אך ברגע שהחשוד ינסה להימלט או לפגוע בהם, הוא יותקף עד שייכנע ולא יזוז. פעולה זו נקראת Bark and Hold.

 

כלבי הסיור יכולים להיות מאומנים לסיור רגלי בלווית נוהגם ובסיור רכוב, במקרה האחרון נלמד את הכלב ליזום מגע עם חשוד או לסרוק שטח למציאת חשודים וע"י פקודה גם לתקוף וכל זאת בקפיצה מהירה מרכב הסיור.

 

חשוב לציין שמבחינת אילוף המשמעת של כלבי הסיור חשוב מאוד שהרמה תהיה גבוהה מאוד, אחרת זה יכול להיות מסוכן למשל: הכלב תוקף את החשוד ובפקודה צריך לעזוב את החשוד ולשמור עליו , אם לא יהיה ממושמע מספיק וימשיך לתקוף למרות הפקודה לעזוב יכול לגרום לנזקים מיותרים לאדם הננשך.

 לתאום אילוף – 052-3674626

לעמוד הבית


להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

 
%d בלוגרים אהבו את זה: